Datum: 23-08-2026
In juni 2026 is er tijdens de openbare vergadering van Dorpsraad Geffen een presentatie geweest over het Geffes Veld. Hier werd de stand van zaken van de verschillende fases m.b.t. de woningbouw, de inrichting van de openbare ruimte en een doorkijk van de planning gedeeld met de aanwezigen. Na aanleiding van de presentatie zijn er vragen gesteld.
De antwoorden op de vragen staan hieronder:
De wadi ten zuiden van de woonwagenstandplaatsen is gedempt. Dit ivm bezwaren vanuit de aangrenzende agrariër (pluimvee) aan de overzijde van de weg. Er zijn toezeggingen gedaan nav bezwaren dat dat hier (water)vogels voor verspreiding van vogelgriep zouden kunnen zorgen.
Honden uitlaten: er zijn inderdaad twee losloopterreinen nabij het gebied. Eén direct grenzend aan de noordkant en één aan de zuidkant bij Heesterseweg-De Doelen. Vergeleken met de rest van de kom van geffen is dit heel dichtbij. Verder gelden de regels voor uitlaten zoals in de rest van de gemeente. Opruimplicht en aan de lijn. (Honden uitlaten - Gemeente Oss)
Vraag over bankjes e.d.: deze zijn nog niet voorzien/concretiseert, maar het is wel de bedoeling dat die er een aantal komen. Met name nabij de speelvoorziening en wadi’s. Over de speelvoorziening vindt nog participatie (verwacht medio 2027 op basis van huidige planning bouwen en inrichting). Dan kan dit ook meegenomen worden.
Toegang van percelen van noordzijde gebied: deze worden door de gemeente verpacht aan Stichting Landschapsbeheer Oss. De vraag 'wat is de exacte doelstellingen bij dit gebiedje' staat nog uit. Ttot dusver wordt dit als natuurlijke zone voorzien en menging met wandelaars/honden is daarbij niet wenselijk is.
Wat nog ter sprake kwam, is het aantal huur blokken. De rood omcirkelden zijn middenhuur huizen en de blauw omcirkelden zijn sociale huurhuizen.

Bron: gemeente Oss